Darmowa dostawa od 599,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Autoklaw STATIM 6000B G4 - cykle sterylizacyjne

2022-02-01
Autoklaw STATIM 6000B G4 - cykle sterylizacyjne

Najnowszy STATIM 6000B G4 został wyposażony w cztery cykle standardowe, dwa cykle konfigurowalne oraz trzy cykle testowe. Łącznie otrzymujemy 9 cykli częściowo lub całkowicie konfigurowalnych przez użytkownika. Dzięki temu dopasowanie STATIM 6000 B G4 do potrzeb nawet bardzo wymagających praktyk medycznych jest łatwe i precyzyjne.

Cykle wybieramy i uruchamiamy za pomocą dotykowego wyświetlacza naciskając ikony reprezentujące określony wariant pracy autoklawu. Dla cykli standardowych możemy w łatwy sposób określić potrzebny czas ekspozycji. Dzięki temu STATIM 6000B G4 jest fabrycznie przygotowany na nawet bardzo restrykcyjne wymagania sanitarne.

Po wybraniu czasu ekspozycji autoklaw przechodzi do ekranu startowego dla danego cyklu. Z jego poziomu możemy ustawić inny niż zaprogramowany czas suszenia, aktywować opóźniony start oraz wystartować program sterylizacyjny.

W autoklawie STATIM 6000B G4 cykle standardowe mogą być modyfikowane w zakresie czasu suszenia. Użytkownik może, to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy, to zmiana czas suszenia tylko dla aktualnie wybranego cyklu.  Drugi, to zdefiniowanie standardowego czas suszenia poszczególnych cykli standardowych korzystając z opcji w menu ustawień.

Trzy cykle standardowe pozwalają na sterylizację następujących wsadów:

  • cykl N w temperaturze 134 stopnie Celsiusa dla narzędzi litych nie opakowanych np. lusterka i eksploratory stomatologiczne. Czas trwania cyklu z suszeniem próżniowym, to 15 min.,
  • cykl S w temperaturze 134 stopnie Celsiusa dla narzędzi litych opakowane np. pojedynczo opakowane kasety IMS lub pakiety z narzędziami. Czas trwania cyklu z suszeniem próżniowym, to 27 min.,
  • cykl B w temperaturze 134 stopni Celsiusa – jest, to cykl uniwersalny zapewniający maksymalną ochronę dla wszystkich narzędzi opakowanych i nie opakowanych. Czas trwania cyklu z suszeniem, to również 27 min.,
  • ostatnia grupa, to cykle przeznaczone do sterylizacji elementów z tworzyw sztucznych i gumy. Cykle S w temperaturze 121 stopni Celsiusa i czasie ekspozycji 31 i 41 minut.

Przebieg każdego cyklu jest zwizualizowany na wyświetlaczu. Dzięki temu bardzo łatwo jest się zorientować na jakim obecnie etapie wykonania jest uruchomiony program. Ponadto, świecąca obwódka dookoła ekranu zmienia kolor w zależności aktualnego statusu urządzenia: biała otoczka oznacza gotowość do sterylizacji; czerwona - wykonywanie programu; niebieska - cykl zakończony; żółta – cykl nieprawidłowy. Pozwala to personelowi na łatwe, wizualne rozpoznanie etapu pracy autoklawu. Można nie podchodząc do urządzenia widzieć jego status pracy.

STATIM 6000B G4 umożliwia skonfigurowanie i zapamiętanie dwóch cykli, których parametry może określić użytkownik. Programując parametry cyklu możemy wybrać: temperaturę sterylizacji, czas ekspozycji, oraz czas suszenia. Jest to świetne rozwiązanie kiedy mamy specyficzne narzędzia, wymagające określonych warunków sterylizacji, np. narzędzia zawierające optykę lub priorytetem jest czas lub bezpieczeństwo cyklu.

Ostatnia grupa to cykle testowe. Użytkownik może przeprowadzić zarówno standardowy test próżni jak również test HELIX dla 134 oraz 121 stopni z wykorzystaniem znormalizowanych urządzeń PCD dedykowanych dla autoklawów, o pojemności poniżej jednej jednostki wsadu. Test próżni należy wykonywać na zimnej i pustej komorze. Najlepiej jeżeli jest to pierwszy cykl dnia.

Test kontroluje poprawność pracy elementów związanych z wytwarzaniem pod i nad ciśnienia. Test HELIX pozwala na kontrolę skuteczności penetracji pary wodnej w narzędziach wgłębionych. Również najlepiej jest go wykonać na początku dnia pracy zaraz po teście próżni. Komora autoklawu musi być pusta.

Mnogość dostępnych opcji oraz możliwość ich niemal dowolnego konfigurowania czynią z autoklawu STATIM 6000B G4 bardzo wszechstronne urządzenie do sterylizacji narzędzi medycznych. Jego przydatność w gabinetach stomatologicznych, klinikach okulistycznych, czy też wszelkiego rodzaju praktykach wykonujących zabiegi jest nieoceniona. Z racji tego że wszystkimi parametrami zarządza się tak łatwo jak na zwykłym smartfonie personel pracujący na autoklawie STATIM 6000B G4 bardzo szybko opanowuje liczne funkcjonalności.                  

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Cena regularna: 18 589,00 zł brutto17 783,32 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 17 209,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-09
Szybko!!! i kompetentnie, polecam:))
2023-01-16
Bardzo szybka realizacja zamówienia, produkty zgodne z opisem. POLECAM
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel