Darmowa dostawa od 599,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Autoklaw STATIM 6000B G4 - komora sterylizacyjna

2022-01-04
Autoklaw STATIM 6000B G4 - komora sterylizacyjna

Autoklaw STATIM 6000B G4, to wyjątek wśród STATIMÓW. Zupełnie inaczej niż u wszystkich legendarnych poprzedników, komora sterylizacyjna nie jest oparta na wyjmowanej kasecie, ale jest zbudowana w formie wysuwanej szuflady.

Taka konstrukcja pozwala na użycie wysokowydajnej pompy próżniowej do usuwania powietrza z komory przed sterylizacją oraz podczas fazy suszenia. Jest, to tożsame z rozwiązaniem używanym w klasycznych autoklawach klasy B z cylindryczną komorą.

Zastosowanie szuflady zamiast cylindrycznej komory pozwala na radykalne zmniejszenie gabarytów zewnętrznych autoklawu bez utraty jego zdolności załadunkowych. STATIM 6000B G4 dla zdecydowanej większości zastosowań jest odpowiednikiem autoklawu z komorą 18 litrową.

Na pozór niewielka szuflada pomieści do 12 pakietów narzędziowych jednocześnie. Pakietów ułożonych na specjalnym stelażu, zgodnie z zasadami określonymi w normie EN 13060. Jest, to dzienne zapotrzebowanie jednofotelowego gabinetu stomatologicznego. Wydajność tą możemy łatwo zwiększyć ponieważ STATIM 6000B G4 potrzebuje tylko 27 minut na przeprowadzenie pełnego cyklu sterylizacji wraz z suszeniem próżniowym.

Konstrukcja szuflady umożliwia bardzo szybką zmianę jej konfiguracji. Możemy ją przygotować do sterylizacji narzędzi opakowanych oraz jednym ruchem do błyskawicznej sterylizacji narzędzi nieopakowanych do natychmiastowego wykorzystania:  np. końcówek stomatologicznych, dwóch kaset IMS lub innych narzędzi zabiegowych.

Tace możemy załadować wsadem gdy są one w autoklawie lub zupełnie poza szufladą.   

Wymiary tac narzędziowych, to:

  • długość: 30 cm
  • szerokość: 21,5 cm

Dla przykładu typowa taca narzędziowa autoklawu 18 litrowego, ma wymiary 28 na 18 cm.

Wysokość szuflady, to 9 cm.

Zamknięcie i otwarcie szuflady następuje poprzez przekręcenie zamka o 90 stopni. Powoduje, to wysunięcie się czterech rygli. Po uruchomieniu cyklu rygle są dodatkowo blokowane co całkowicie uniemożliwia otwarcie szuflady. Po zakończonym cyklu komorę możemy odblokować naciskając ikonę kłódki na panelu dotykowym.

Elementy zużywalne w komorze, to uszczelka oraz filtr wody. Oba te elementy można w prosty sposób wymienić bez ingerencji serwisu.

Przemyślana konstrukcja pozornie niewielkiej komory w połączeniu z szybkimi cyklami pozwala na zabezpieczenie w sterylne narzędzia niemal każdy gabinet zabiegowy, a niewielkie gabaryty autoklawu oszczędzają cenne przestrzenie robocze.

 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022

Polecane

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Cena regularna: 18 589,00 zł brutto17 783,32 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 17 209,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-09
Szybko!!! i kompetentnie, polecam:))
2022-12-10
Fachowe, profesjonalne doradztwo pracownika Firmy oraz ekspresowa dostawa towaru podobnie jak przy poprzednich zakupach.Po prostu SUPER!
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel