Darmowa dostawa od 599,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Autoklaw STATIM 6000B G4 - zasilanie w wodę

2022-03-01
Autoklaw STATIM 6000B G4 - zasilanie w wodę

Autoklaw STATIM 6000B G4 jak każdy inny sterylizator parowy potrzebuje wody demineralizowanej do przeprowadzenie cyklu. Inżynierowie z kanadyjskiej firmy SciCan zadbali, aby każdy użytkownik nowego STATIMA mógł skonfigurować zasilanie w wodę oraz usuwanie skroplin dokładnie według własnych potrzeb. 

Wyposażenie autoklawu odpowiedzialne za napełnianie zbiornika i pozbywanie się skroplin, to:

  • wlew wody destylowanej,
  • gniazdo do automatycznego pobierania wody z systemu demi lub zewnętrznej pompy,
  • gniazdo przelewu zbiornika wody czystej,
  • gniazdo węża spustowego.

Pierwszy ze sposobów ustawiony jako domyślny, to napełnianie wbudowanego zbiornika ręcznie. Wlew zbiornika znajduje się w górnej części obudowy. Zbiornik ma pojemność 1,2 litra, co wystarcza na przeprowadzenie do czterech cykli sterylizacyjnych.

Należy pamiętać aby przewodność wody była mniejsza niż 10 micro simensów. Jakość wody oraz jej poziom w zbiorniku jest sprawdzana przez autoklaw przed każdym uruchomieniem cyklu i wizualizowana na wyświetlaczu.

Drugim sposobem napełniania zbiornika jest podłączenie autoklawu do zewnętrznego systemu filtrującego np. HLP BASIC. W pierwszej kolejności zmieniamy w menu autoklawu sposób zasilania w wodę z ręcznego na automatyczny. Zewnętrzny demineralizator podłączamy według schematu, który Państwo widzicie.

Taki układ wraz z podłączeniem odpływu skroplin do kanalizacji daje użytkownikowi w 100% automatyczny system zasilania autoklawu w czystą wodę. Operatorzy dbający o sterylizację narzędzi mogą w pełni poświęcić się swojej pracy. Autoklaw STATIM 6000B G4 sam zadba o swoje potrzeby pobierając automatycznie wodę demineralizowaną i zrzucając skropliny w sposób absolutne transparentny dla personelu.

Trzecim sposobem jest wykorzystanie dużego, zewnętrznego zbiornika na wodę destylowaną oraz zewnętrznej pompy. Autoklaw posiada specjalne gniazdo do zasilania pompy zanurzeniowej poprzez, które steruje jej pracą.

Jest, to świetny sposób na zasilenie autoklawu w wodę jeżeli w placówce nie mamy bezpośredniego podłączenia do systemu demi ale możemy z niego pozyskiwać czystą wodę w większych zbiornikach.

W procesie sterylizacji parowej powstają skropliny, czyli resztkowe ilości wody wykorzystywanej do wytworzenia pary nasyconej. W autoklawie STATIM 6000B G4 mamy dwa sposoby na ich usunięcie z układu.

Pierwszy, to tradycyjna butla na skropliny znana z wcześniejszych wersji autoklawów STATIM. W tym wypadku nieco zmodyfikowana. Butla nie posiada chłodnicy ponieważ skropliny mają bezpiecznie niską temperaturę. Posiada natomiast dwa gniazda na przyłącza. Poziom skroplin w butli należy kontrolować i w razie potrzeby opróżniać jej zawartość.

Drugą metodą na pozbycie się skroplin i pełne wykorzystanie automatyki jest podłączenie autoklawu do  odpływy kanalizacji. W zestawie znajdują się kompletne przyłącza pozwalające na przeprowadzenie łatwego montażu.

STATIM 6000B G4 pozwala również na ręczne lub automatyczne opróżnianie zbiornika wody czystej. Kiedy np. zostawiamy bezrobotny autoklaw na weekend możemy zaprogramować go tak, aby w piątek o godzinie 18 automatycznie opróżnił zbiornik wody czystej. Dzięki temu nie będzie się w nim zbierał tzw. biofilm. Ma to bezpośredni wpływ na jakość pracy autoklawu oraz jego niezawodność.

Reasumując.

Trzy metody napełniania zbiornika wodą destylowaną i dwie metody odbioru skroplin dają użytkownikom pełne spektrum możliwości. Autoklaw STATIM 6000B G4, to dobrze przemyślana konstrukcja skoncentrowana na potrzebach nowoczesnych praktyk medycznych wszelkich specjalizacji.

Polecane

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Autoklaw STATIM 6000B G4+

Cena regularna: 17 432,00 zł brutto16 902,80 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 17 783,32 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-12-10
Fachowe, profesjonalne doradztwo pracownika Firmy oraz ekspresowa dostawa towaru podobnie jak przy poprzednich zakupach.Po prostu SUPER!
2021-01-30
Szybka wysyłka. Wszsytko w porządku, dobrze zabezpieczony produkt, w tym wypadku filtry Hepa. Polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel